Bursluluk Sınavında Adaylara Kalem ve Silgi Verilecek Mi?

Bursluluk Sınavında Adaylara Kalem ve Silgi Verilecek Mi?

Her yıl pek çok öğrencinin daha iyi koşullarda eğitim hayatını sürdürmek için katıldığı MEB İOKBS yani bir başka deyişle Bursluluk Sınavı için zaman daralıyor. Adayların ve ailelerin kafasında ise halen daha bazı soru işaretleri var. Sınavda kaç soru olacak? Sınav kaç dakika sürecek? Sınav salonunda adaylara kalem ve silgi verilecek mi? Yanımızda hangi belgeleri götürmemiz gerekiyor? Sonuçlar ne zaman açıklanacak? Hepsini ve daha fazlasını Işın Eğitim Kurumları sizler için yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 yılı Bursluluk Sınavı için adayların sınav giriş belgelerini 28 Ağustos tarihinde erişime açmıştı. Sınav, 3 Eylül Pazar günü düzenlenecek. Türkiye saatiyle 10.00’da başlayacak olan sınavın sonuçları ise 22 Eylül’de bakanlığın resmi internet sitesi www.meb.gov.tr üzerinden yayınlanacak.

Bursluluk Sınavı (İOKBS)’de Adaylara Kalem ve Silgi Verilecek Mi?

Hayır. Adayların sınava gelirken kendi kalem, silgi ve kalemtıraşlarını yanlarında getirmesi gerekiyor. Bununla birlikte resmi ve geçerlik kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Aksi taktirde adayın sınav salonuna alınmayacağını önemle belirtmemiz gerek. Kimlik kontrollerinin zamanında yapılabilmesi ve adayların salona yerleşirken herhangi bir aksaklıktan ötürü mağdur olmaması için saat en geç 09.00’da bina önünde hazır olmaları tavsiye ediliyor.

İOKBS (Bursluluk Sınavı)’de Kaç Soru Var? Sınav Kaç Dakika Sürüyor?

2023 İOKBS’nin soru sayısı, ders ve konu dağılımlarında geçtiğimiz yıllara göre herhangi bir farklılık söz konusu değil. Adaylar toplamda 100 soru ile karşılaşacaklar ve 120 dakikada sınavı tamamlamaya çalışacaklar.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu