Adana DGS Hazırlık Kursu

Adana DGS Hazırlık Kursu

Işın Eğitim KurumlarıAdana DGS Hazırlık Kursu

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Nedir?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için ÖSYM tarafından her yıl Temmuz veya Ağustos ayında yapılan sınavdır.

Adana DGS Kursu Işın Eğitim Kurumları

Adana DGS hazırlık kursu Işın Eğitim Kurumları, deneyimli kadrosu, en başarılı yayınevlerinin dokümanları ve etkin rehberlik servisi ile adayları DGS’ye hazırlıyor. DGS kurslarında kursiyerlerimize;

Işın Eğitim Kurumları DGS kursları kapsamında 11 kişilik uzman eğitici kadromuz ile haftada 8 saat olmak üzere toplam 350 saat eğitim verilmektedir.

Işın Eğitim Kurumları’nı 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan arayarak DGS hazırlık kurslarımızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adana DGS Kurs Fiyatları

Adana’da DGS kurs fiyatları kurstan kursa göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda kursun niteliği, eğitim kalitesi, eğitici sayısı, bulunduğu bölge, sınıflardaki kursiyer sayısı önemlidir. Işın Eğitim Kurumları DGS kurs fiyatlarını öğrenmek için 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DGS Başvuru Şartları

Adaylar, DGS’ye istediği kadar girebilmektedir. Sınava, son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getiren adaylar da başvurabilmektedir. Yüksekokulların birden çok ön lisans programından mezun olan öğrenciler, mezun oldukları her bölüm için yine sınırsız olarak  DGS’ye girebilirler. Açık öğretim ve meslek yüksekokullarının ön lisans programlarından mezun olanlardan kendi alanlarındaki açık öğretim lisans programlarına devam etmek isteyenlerin bu sınava girmeleri gerekmemektedir. Bu durumdaki adaylar, alanlarındaki açık öğretim lisans programlarına doğrudan kayıt yaptırabilirler. Bu başvuruların ise ilgili yükseköğretim kurumuna yapılması gerekir. Açık öğretim dâhil öğretim süresi dört ve daha fazla yıl olan programlardan önlisans diploması alan veya alacak olanlar DGS’ye başvuramazlar.

DGS’de Yer Alan Soru Sayıları ve Soru Süreleri

SINAVDA UYGULANACAK TESTLER SORU SAYISI
SÖZEL (60) - SAYISAL (60) 120 SORU
Talep Formu