Online Eğitim Kpss A Grubu Hazırlık Kursu

Online Eğitim Kpss A Grubu Hazırlık Kursu

Işın Eğitim Kurumları Online Eğitim Kpss A Grubu Hazırlık Kursu

KPSS A Grubu; Başbakanlık, Bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlilik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına atanacak kişileri kapsamaktadır.

Adana KPSS A Grubu Online Hazırlık Kursu Işın Eğitim Kurumları

Adana KPSS A Grubu online hazırlık kursu Işın Eğitim Kurumları, en başarılı yayınevlerinin zengin ve bol içerikli dokümanları ile kursiyerleri KPSS A Grubu sınavına hazırlıyor. KPSS A Grubu online kursumuzda kursiyerlerimize İktisat, Maliye, Hukuk ve Muhasebe konularında konu anlatımı videoları ve bol video çözümlü soru imkânı sağlanmaktadır.

Işın Eğitim Kurumları’nı 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan arayarak KPSS A Grubu online kurslarıyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adana Online KPSS A Grubu Hazırlık Kursu Fiyatları

Adana’da online KPSS hazırlık kursu fiyatları kurstan kursa göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda kursun niteliği, eğitim kalitesi, doküman kalitesi ve zenginliği önemlidir. Işın Eğitim Kurumları online KPSS A Grubu hazırlık kursu fiyatlarını öğrenmek için 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeterlilik Süreci Nedir?

A Grubu kadroları diğerlerinden ayıran en büyük fark en az 3 yıllık bir yeterlilik sürecine ihtiyaç duyulmasıdır. Bu 3 yıllık süreç içerisinde memurun yetiştirilmesi ve mesleğin gerektirdiği nitelikleri kazanması hedeflenir. İlk olarak yardımcı olarak atanan kişi, kurumun farklı birimlerinde kurumun işleyişini öğrenir. Bu sürecin sonunda tez hazırlayan kişi, kurum içinde yapılan yazılı ve sözlü sınav veya yalnızca sözlü sınava katılır. Sınavda başarılı olan kişinin aday, yardımcı ve stajyer gibi unvanları kaldırılır, Uzman Yardımcısı Uzman, Müfettiş Yardımcısı ise Müfettiş olarak görevine devam ederler. Başka bir ifadeyle 3 yıl sonra alanlarında Uzman unvanına sahip olma şansları vardır.

KPSS A Grubu İçin Yaş Sınırı Ne?

A tipi memurluk alımlarında genelde 35 yaş sınırı konulur. Ancak bu durum her atama döneminde değişebilir ve alım şartlarının içerisine eklenir. Her memuriyet çeşidinin kendine özel şartları bulunduğu için yaş sınırı her memuriyette değişir. Bu nedenle adayların, başvuracakları memuriyetler için ilanda belirtilen şartları kontrol etmeleri gerekir.

KPSS A Grubunda Soru Sayıları ve Soruları Cevaplama Süreleri Ne Kadar?

SINAVDA UYGULANACAK TESTLER SORU SAYISI
GENEL KÜLTÜR-GENEL YETENEK(60-60) 120 SORU
İŞLETME 40 SORU
MUHASEBE 40 SORU
İSTATİSTİK 40 SORU
HUKUK 40 SORU
KAMU YÖNETİMİ 40 SORU
İKTİSAT 40 SORU
MALİYE 40 SORU
ULUSLARARASI İLİŞKİLER 40 SORU
ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİSİ İLİŞKİLERİ 7 SORU

Bazı Kpss A Grubu Kadroları

A Grubu adaylar Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) gibi bağımsız kurumlarda da görev alabilmektedir.

Talep Formu