Neden Işın Eğitim Kurumları

Neden Işın Eğitim Kurumları

Neden Işın Eğitim Kurumları

Veri Temelli Rehberlik Anlayışı

Kurs merkezimizde kişiye özgü gelişimsel ve kariyer odaklı rehberlik ile sınavlara sınav kaygısı yaşamadan hazırlanılır. Nitelikli ve yönlendirici geri bildirim ve düzenli veli bilgilendirmeleri ile öğrenci-veli-okul sacayağı sağlıklı bir şekilde kurulur, aile ile birlikte koordineli bir şekilde öğrencinin takibi yapılır. Düzenlenecek Türkiye geneli deneme sınavları ile de öğrencinin başarısı test edilip, sınav verileri doğrultusunda eksikleri belirlenerek telafisi adına kişiye özgü destekler sağlanır.

Akademik Performans Takibi

Eğitim sürecinde başarılı bir geri dönüş için akademik performans takibinin ayrı bir yeri vardır. Akademik performans takibi çerçevesinde ayrıntılı konu ve kazanım analizleriyle öğrencilerin akademik performansları tespit edilir, eksikleri ise kazanım eksiği tamamlama programıyla giderilir.

Akademik performans takibinin bir başka faydası da zamanı verimli kullanabilmektir. Öğrencinin başarılı olduğu konulardan ziyade başarısız olduğu konulara yoğunlaşarak eksikliklerin tamamlanması gereksiz zaman kayıplarının önüne de geçecektir. Böylece etkin bir şekilde eksiklikler giderilerek sınavlara daha donanımlı bir şekilde hazırlanmak mümkün olacaktır.

Nitelikli Ölçme Değerlendirme

Kurumumuzda kişiye özgü sınav sonuç karnesi ile konu kazanım performansı ayrıntılı bir şekilde raporlanmaktadır. Öğrencimiz, akademik gelişimini gözlemler ve öğrenme sürecini bu şekilde bilinçli olarak sürdürür. Nitelikli ölçme ve değerlendirme sürecinin en önemli argümanları; deneme sınavları, video çözümlü soru bankaları ve akıllı sınavlardır.

Öğrenciler video çözümlü soru bankalarımız ile isterlerse telefonlarından soruların çözümlerine ulaşabilir, kendileri de bu soruları çözerek başarılarını gözlemleyebilir.

Aynı gün ve saat uygulanan deneme sınavları sonucu da öğrenciye konu ve kazanım başarısını gösteren karne verilir. Bu karnede öğrencinin Türkiye il, kurs ve sınıf geneli başarı sıralaması, öğrencinin neti, sınıf ortalaması ve genel ortalama gibi veriler bulunur.

Talep Formu