Adana AYT Hazırlık Kursu

Adana AYT Hazırlık Kursu

Işın Eğitim Kurumları Adana AYT Hazırlık Kursu

AYT Nedir (2.Oturum)

Üniversitelerin lisans bölümlerini tercih etmek isteyen adaylar Alan Yeterlilik Testi (AYT)’ye girmek zorundadır. Üniversitelerin lisans bölümleri AYT sonucuna göre tercih edilebilmektedir. Tercih yapabilmek için ise AYT’den 180 ve üzeri puan alınması gerekir. Adaylara bu sınavda ise Türk Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1, Matematik, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri Test gruplarında yer alan sorular sorulur. Sınavda toplam 160 soru yöneltilir ve cevaplamaları için adaylara 180 dakika tanınır.

Adana AYT Hazırlık Kursu Işın Eğitim Kurumları!

Adana AYT hazırlık kursu Işın Eğitim Kurumları, deneyimli kadrosu, en başarılı yayınevlerinin dokümanları ve etkin rehberlik servisi ile öğrencileri AYT’ye hazırlıyor. AYT kursumuzda öğrencilerimize Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe, Edebiyat, Tarih, Coğrafya ve Felsefe dersleri verilir. AYT kursları kapsamında 16 kişilik sınıflarda haftada toplam 20 saat olmak üzere toplam 900 saat eğitim verilmektedir.

Işın Eğitim Kurumları’nı 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan arayarak AYT kurslarımızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adana AYT Üniversiteye Hazırlık Kursu Fiyatları

Adana’da AYT üniversiteye hazırlık kursu fiyatları kurstan kursa göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda kursun niteliği, eğitim kalitesi, eğitici sayısı, bulunduğu bölge, sınıflardaki kursiyer sayısı önemlidir. Işın Eğitim Kurumları AYT üniversiteye hazırlık kursu fiyatlarını öğrenmek için 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AYT Soru Dağılımı

SINAVDA CEVAPLANACAK TESTLER SORU SAYISI
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI TESTİ 1 24 SORU
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI -
SOSYAL BİLİMLER TESTİ 1 16 SORU
TARİH 10 SORU
COĞRAFYA 6 SORU
MATEMATİK(GEOMETRİ DAHİL) 40 SORU
SOSYAL BİLİMLER 2 22 SORU
TARİH 2 11 SORU
COĞRAFYA 2 11 SORU

AYT Barajı Geçmek İçin Kaç Puan Almalıyım?

Öğrenci arkadaşlarımızın lisans bölümlerini tercih edebilmesi için yukarıda da belirttiğimiz gibi AYT’den 180 barajını geçmeleri gerekmektedir.

Talep Formu