Adana ALES Hazırlık Kursu

Adana ALES Hazırlık Kursu

Işın Eğitim Kurumları Adana ALES Hazırlık Kursu

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), lisansüstü (yüksek lisans-MBA) eğitime başvuracak kişilerin ve akademik personel kadrolarına (araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman, uzman çevirici gibi) atanmak isteyen adayların girdiği sınavdır. Doktoraya başvurabilmek için ALES’e girilip baraj puanının aşılması gerekir.

Mecburi hizmet yükümlülüğü için yurtdışındaki üniversitelere lisansüstü eğitime gönderilecek adayların da ALES’e girmeleri zorunludur. Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, uzman, araştırma görevlisi, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına atanabilmek için, alanındaki puan türünde 100 üzerinden 70 puan alan adaylar başarılı sayılır.

ALES puanının yüksek olması, yüksek lisans başvurularında büyük bir avantaj sağlar. Çünkü tezli yüksek lisans başvurularında ALES sonucunun en az %50’lik bir payı bulunur. Lisansüstü eğitim programlarına seçme ve yerleştirme işlemlerinde de bütün üniversiteler ALES puanlarını baz alırlar. Ancak bazı üniversiteler ALES puanıyla birlikte diploma notları ve mülakat sonuçlarını da dâhil edildiği bir puanlama yaparlar. ALES puanı ile sanatta yeterlilik veya doktora programlarına başvuracak adayların ise en az 80 alması gerekir.

Adana ALES Kursu Işın Eğitim Kurumları

Adana ALES hazırlık kursu Işın Eğitim Kurumları, deneyimli kadrosu, en başarılı yayınevlerinin dokümanları ve etkin rehberlik servisi ile adayları ALES’e hazırlıyor. ALES kurslarında kursiyerlerimize;

Işın Eğitim Kurumları ALES kursları kapsamında 11 kişilik uzman eğitici kadromuz ile haftada 8 saat olmak üzere toplam 350 saat eğitim verilmektedir.

Işın Eğitim Kurumları’nı 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan arayarak ALES hazırlık kurslarımızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adana ALES Kurs Fiyatları

Adana’da ALES kurs fiyatları kurstan kursa göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda kursun niteliği, eğitim kalitesi, eğitici sayısı, bulunduğu bölge, sınıflardaki kursiyer sayısı önemlidir. Işın Eğitim Kurumları ALES kurs fiyatlarını öğrenmek için 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kimler ALES’e Girebilir?

Bir lisans programında eğitim gören, bir lisans programından mezun olmuş herkes Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na girebilir. Yurt dışında lisans eğitimi görmüş, denklik belgesini almış kişiler de ALES’e başvurabilir. Tezli yüksek lisans başvurularında da ALES şartı aranır. Adaylar istedikleri kadar ALES’e girebilirler. Bir yere başvurulduğunda ise adayların geçerlilik süresi bulunan en yüksek ALES puanı işleme alınır.

ALES’te Yer Alan Soru Sayıları ve Sınav Süresi Ne Kadardır?

SINAVDA UYGULANACAK TESTLER SORU SAYISI
SÖZEL (50) - SAYISAL (50) 100 SORU
Talep Formu