Online KPSS B Grubu (Lisans) Hazırlık Kursu

Online KPSS B Grubu (Lisans) Hazırlık Kursu

Işın Eğitim Kurumları Online Eğitim Kpss B Grubu (Lisans)

Genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda belirtilen meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve kamu görevlerine atanacakları kapsar.

Adana KPSS B Grubu (Lisans) Kursu Işın Eğitim Kurumları

Adana Online KPSS B Grubu kursu Işın Eğitim Kurumları, deneyimli kadrosu, en başarılı yayınevlerinin zengin ve bol içerikli dokümanları ile kursiyerleri KPSS B Grubu sınavına hazırlıyor. Online KPSS B Grubu kurslarında kursiyerlerimize Genel Kültür kursu kapsamında;

Genel Yetenek kursları kapsamında ise;

Işın Eğitim Kurumları’nı 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan arayarak Online KPSS B Grubu (Lisans) hazırlık kurslarımızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adana Online KPSS B Grubu (Lisans) Kursu Fiyatları

Adana’da Online KPSS B Grubu (Lisans) Kurs fiyatları kurstan kursa göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda kursun niteliği, eğitim kalitesi, doküman kalitesi ve zenginliği önemlidir. Işın Eğitim Kurumları online KPSS B Grubu hazırlık kursu fiyatlarını öğrenmek için 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Online Kpss B Grubu Kursuna Kimler Katılabilir?

KPSS B grubu kadroları için iki tür sınav yapılır. Bu kapsamda tek yıllarda yapılan KPSS’ye sadece lisans (4 yıllık) mezunları katılabilirken, çift yıllarda yapılan KPSS’ye ise lise, ön lisans ve lisans mezunları katılabilmektedir.B Grubu (Lisans) Memurluk atamaları “merkezi atamalar” ve “kurumsal atamalar” olmak üzere iki şekilde yapılır. KPSS sonuç belgesindeki P3 puan türüne göre 2 yıl boyunca yılda iki kere merkezi atamalar yapılır. Kurumsal atamalar da dediğimiz ara atamalar ise kurumların belirleyeceği tarihlerde yapılır. B Grubu Lisans kadrolarına P3 puan türü ile atama yapılmaktadır. Bu puanlar 2 yıl geçerlidir. Örneğin, 2022 KPSS B (Lisans) puanı 2024 KPSS sonuçları açıklanana kadar geçerlidir.

B Grubu (Lisans) Memurluk atamaları “merkezi atamalar” ve “kurumsal atamalar” olmak üzere iki şekilde yapılır. KPSS sonuç belgesindeki P3 puan türüne göre 2 yıl boyunca yılda iki kere merkezi atamalar yapılır. Kurumsal atamalar da dediğimiz ara atamalar ise kurumların belirleyeceği tarihlerde yapılır. B Grubu Lisans kadrolarına P3 puan türü ile atama yapılmaktadır. Bu puanlar 2 yıl geçerlidir. Örneğin, 2022 KPSS B (Lisans) puanı 2024 KPSS sonuçları açıklanana kadar geçerlidir.

B grubu mesleklerine atanmak isteyen adaylar KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavına girmek zorundadırlar. A Grubu kadrolarından farklı olan tüm lisans bölümleri B Grubu kadroları teşkil eder. Mimar, mühendis, psikolog, sosyolog, hemşire, ebe, veteriner vb. tüm lisans kadrolarıdır.

KPSS B Grubunda Soru Cevapları Ve Süreleri Ne Kadardır?

SINAVDA UYGULANACAK TESTLER SORU SAYISI
GENEL KÜLTÜR-GENEL YETENEK(60-60) 120 SORU

KPSS P3 Puanıyla Başvuru Yapabilecek Bazı Kurum ve Kadroları

Talep Formu