Adana TYT Hazırlık Kursu

Adana TYT Hazırlık Kursu

Işın Eğitim Kurumları Eğitim Birimleri TYT

YKS kapsamında yapılan 1. oturumun adı TYT’dir. TYT oturumunda Temel Yeterlilik düzeyleri ölçülür. TYT’de adaylara Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimler test grupları içerisinde yer alan sorular yöneltilir. Sınavda toplam 120 soru sorulup cevaplamaları için 135 dakika verilir.

Adana TYT Hazırlık Kursu Işın Eğitim Kurumları

Adana TYT hazırlık kursu Işın Eğitim Kurumları, deneyimli kadrosu, en başarılı yayınevlerinin dokümanları ve etkin rehberlik servisi ile öğrencileri TYT’ye hazırlıyor. TYT kursumuzda öğrencilerimize Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe, Edebiyat, Tarih, Coğrafya ve Felsefe dersleri verilir. TYT kursları kapsamında 16 kişilik sınıflarda haftada toplam 20 saat olmak üzere toplam 900 saat eğitim verilmektedir.

Işın Eğitim Kurumları’nı 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan arayarak TYT kurslarımızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adana TYT Üniversiteye Hazırlık Kursu Fiyatları

Adana’da TYT üniversiteye hazırlık kursu fiyatları kurstan kursa göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda kursun niteliği, eğitim kalitesi, eğitici sayısı, bulunduğu bölge, sınıflardaki kursiyer sayısı önemlidir. Işın Eğitim Kurumları TYT üniversiteye hazırlık kursu fiyatlarını öğrenmek için 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TYT (1.Oturum) Soru Dağılımı Nasıl Olacak?

SINAVDA UYGULANACAK TESTLER SORU SAYISI
TÜRKÇE TESTİ 40 SORU
SOSYAL BİLİMLER TESTİ 20 SORU
TARİH 5 SORU
COĞRAFYA 5 SORU
FELSEFE 5 SORU
DİN KÜLTÜRÜ 5 SORU
MATEMATİK(GEOMETRİ DAHİL) 40 SORU
FEN BİLİMLERİ 20 SORU
FİZİK 7 SORU
KİMYA 7 SORU
BİYOLOJİ 6 SORU

TYT Barajı Geçmek İçin Kaç Puan Almalıyım?

Daha önce, adayların YKS’nin ilk oturumu olan TYT ile birlikte önlisans tercihlerinde bulunabilmeleri için en az 150 puan alması, 2. oturuma girebilmeleri için 180 ve üzeri puan almaları, 200 ve üzeri puan aldıklarında ise bir sonraki oturuma girmelerinin yanı sıra bir dahaki sene yapılacak olan sınava tekrardan girmek istediğinde 200 ve üzeri puan aldığında dolayı bu sınava girmeden direk 2. oturumda yapılacak olan sınava girebilecekleri gibi bir şart vardı. Ancak bu sene alınan kararla puan hesaplanması için 150 puan almış olma ile yerleştirme puanı hesaplanmasında TYT puan türü için 150, SÖZ, SAY, EA ve DİL puan türlerinde 180 alma şartı kaldırıldı.

Talep Formu