Online DGS Hazırlık Kursu

Online DGS Hazırlık Kursu

Işın Eğitim Kurumları Online DGS Hazırlık Kursu

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için ÖSYM tarafından her yıl Temmuz veya Ağustos ayında yapılan sınavdır.

Adana Online DGS Kursu Işın Eğitim Kurumları

Adana Online DGS hazırlık kursu Işın Eğitim Kurumları, deneyimli kadrosu, en başarılı yayınevlerinin zengin, kaliteli ve bol içerikli dokümanları ile kursiyerleri DGS’ye hazırlıyor. Online DGS kurslarında kursiyerlerimize;

Işın Eğitim Kurumları’nı 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan arayarak Online DGS hazırlık kurslarımızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adana Online DGS Kurs Fiyatları

Adana’da Online DGS Kurs fiyatları kurstan kursa göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda kursun niteliği, eğitim kalitesi, doküman kalitesi ve zenginliği önemlidir. Işın Eğitim Kurumları online DGS hazırlık kursu fiyatlarını öğrenmek için 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DGS Başvuru Şartları

Adaylar, DGS’ye istediği kadar girebilmektedir. Sınava, son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getiren adaylar da başvurabilmektedir. Yüksekokulların birden çok ön lisans programından mezun olan öğrenciler, mezun oldukları her bölüm için yine sınırsız olarak DGS’ye girebilirler. Açık öğretim ve meslek yüksekokullarının ön lisans programlarından mezun olanlardan kendi alanlarındaki açık öğretim lisans programlarına devam etmek isteyenlerin bu sınava girmeleri gerekmemektedir. Bu durumdaki adaylar, alanlarındaki açık öğretim lisans programlarına doğrudan kayıt yaptırabilirler. Bu başvuruların ise ilgili yükseköğretim kurumuna yapılması gerekir. Açık öğretim dâhil öğretim süresi dört ve daha fazla yıl olan programlardan önlisans diploması alan veya alacak olanlar DGS’ye başvuramazlar.

DGS’de Yer Alan Soru Sayıları ve Soru Süreleri

SINAVDA UYGULANACAK TESTLER SORU SAYISI
SÖZEL (60) - SAYISAL (60) 120 SORU
Talep Formu