Adana KPSS Lisans Hazırlık Kursu

Adana KPSS Lisans Hazırlık Kursu

Işın Eğitim KurumlarıAdana KPSS Lisans Hazırlık Kursu

Genel ve özel bütçeli kurumlarla bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlar ile kurulan fonlar ve kefalet sandıkları, il özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda belirtilmiş olan meslekler dışında, ilk defa kamu hizmeti ve kamu görevlerine atanacakları kapsar.

Adana KPSS B Grubu (Lisans) Kursu Işın Eğitim Kurumları

Adana KPSS B Grubu (Lisans) hazırlık kursu Işın Eğitim Kurumları, deneyimli kadrosu, en başarılı yayınevlerinin dokümanları ve etkin rehberlik servisi ile memur adaylarını KPSS B Grubu (Lisans) sınavına hazırlıyor. KPSS B Grubu (Lisans) kurslarında kursiyerlerimize Genel Kültür kursu kapsamında;

Genel Yetenek kursları kapsamında ise;

Işın Eğitim Kurumları KPSS B Grubu (Lisans) kursları kapsamında 5 kişilik uzman eğitici kadromuz ile haftada 10 saat olmak üzere toplam 400 saat eğitim verilmektedir.

Işın Eğitim Kurumları’nı 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan arayarak KPSS B Grubu (Lisans) hazırlık kurslarımızla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adana KPSS B Grubu (Lisans) Kursu Fiyatları

Adana’da KPSS B Grubu (Lisans) Kurs fiyatları kurstan kursa göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlarda kursun niteliği, eğitim kalitesi, eğitici sayısı, bulunduğu bölge, sınıflardaki kursiyer sayısı önemlidir. Işın Eğitim Kurumları KPSS B Grubu (Lisans) Kurs fiyatlarını öğrenmek için 454 00 64 veya 0535 207 53 90 numaralı telefonlardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kpss B Grubu Kursuna Kimler Katılabilir?

KPSS B grubu kadroları için iki tür sınav yapılır. Bu kapsamda tek yıllarda yapılan KPSS’ye sadece lisans (4 yıllık) mezunları katılabilirken, çift yıllarda yapılan KPSS’ye ise lise, ön lisans ve lisans mezunları katılabilmektedir.

B Grubu (Lisans) Memurluk atamaları “merkezi atamalar” ve “kurumsal atamalar” olmak üzere iki şekilde yapılır. KPSS sonuç belgesinde bulunan P3 puan türü kullanılarak 2 yıl boyunca yılda iki kere merkezi atamalar yapılır. Kurumsal atamalar da dediğimiz ara atamalar ise kurumların belirleyeceği tarihlerde yapılır. B Grubu Lisans kadrolarına P3 puan türü ile atama yapılmaktadır. Bu puanlar 2 yıl geçerlidir. Örneğin, 2022 KPSS B (Lisans) puanı 2024 KPSS sonuçları açıklanana kadar geçerlidir.

B grubu mesleklerinden birine atanmak isteyen tüm adaylar KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür sınavına girmek zorundadırlar. A Grubu kadrolarından farklı olarak tüm lisans bölümleri B Grubu kadroları oluşturur. Mühendis, mimar, veteriner, psikolog, sosyolog, hemşire, ebe vb. tüm lisans kadrolarıdır.

KPSS B Grubunda Soru Cevapları Ve Süreleri Ne Kadardır?

SINAVDA UYGULANACAK TESTLER SORU SAYISI
GENEL KÜLTÜR-GENEL YETENEK(60-60) 120 SORU

KPSS P3 Puanıyla Başvuru Yapabilecek Bazı Kurum ve Kadroları

Talep Formu