2022 DGS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı!

2022 DGS Ek Tercih Sonuçları Açıklandı!

ÖSYM, DGS ek tercih sonuçlarını açıkladı. 2022-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı’nda (2022-DGS) ilk tercihlerinde yerleşemeyen ve ek tercih başvurularını tamamlayan adaylar, DGS ek tercih sonuçlarını bekliyordu.

ÖSYM'nin internet sayfasında yayınlanan ek yerleştirme sonuçları için adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. ÖSYM, yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren yerleştirme sonuçlarını YÖK'e elektronik ortamda gönderilecek.

Adaylar ek tercih sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecek.

DGS Ek Tercih Sonuçları İçin Tıklayın!

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri, ilgili üniversite tarafından 19-24 Ekim 2022 tarihleri arasında alınacak.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, e-devlet üzerinden Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak 19-20 Ekim 2022 saat 23.59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

E-kayıt işlemlerini tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak tarihlerde ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek gerekli belgeleri teslim etmeleri gerekecek.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu