e-YDS Başvuruları Başladı

e-YDS Başvuruları Başladı

28 Ocak 2023’te yapılacak Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) 2023/1 İngilizce oturumu için sınav başvuruları 12 Ocak itibariyle başladı. Başvurular, ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr adresinden yapılabiliyor.

e-YDS sınav binaların kapasitesi nedeniyle sınava alınacak aday sayısının sınırlı olacağı vurgulanan ÖSYM açıklamasında, aday sayısının Ankara’da 4196, İstanbul’da 460, İzmir’de 116 ve Adana’da 306’lik kontenjan olduğu belirtildi. Sınav ücretini ilk ödeyen adayların kontenjana dâhil edileceği ifade edilen açıklamada, “Kontenjan dolduğunda adayların sınav ücretini yatırmasını sistem engelleyecek. Sistem ödemeyi kabul edilmeyecek ve e-YDS sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak.” denildi.

Açıklamada ayrıca e-YDS elektronik ortamda yapılacağı için adayların sınavdaki ara yüzleri sınav öncesi tanımaları ve sisteme aşina olmaları için deneme e-sınavı da hazırlandığına vurgu yapılarak, sınavlara katılacak adayların sınavdan öncesi deneme sınavından yararlanmalarının önemli olduğuna vurgu yapıldı.

Deneme e-Sınavuygulaması ile 2023 e-YDS Kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

2023 e-YDS Kılavuzu

Deneme e-Sınav Uygulaması

Bu arada Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) 2023/1 İngilizce oturumu 28 Ocak 2023’te Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’daki e-sınav uygulama binalarında yapılacak. Sınava girecek adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu