İptal Edilen KPSS İle İlgili İnceleme Tamamlandı

İptal Edilen KPSS İle İlgili İnceleme Tamamlandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, sınav soruları çalındığı gerekçesiyle iptal edilen 2022 KPSS ile ilgili incelemenin tamamlandığını, bir hafta veya 15 güne kadar bu incelemenin sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

Üniversite hastanelerinde çalışan personelin özlük haklarını düzenleyen ve Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan yönetmeliğe yönelik konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar, bir gazetecinin iptal edilen 2022-KPSS Lisans oturumuna yönelik sorusunu cevapladı. KPSS ile ilgili iddiaların sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Devlet Denetleme Kurulu’nu göreve davet ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Özvar, “Bu kapsamda soruşturmalar devam ediyor. Soruşturmayla ilgili savcılığa intikal eden hususlar bulunuyor.” dedi.

Yükseköğretim Kurulu’nun da incelemelerini tamamladığını ifade eden Prof. Dr. Özvar, “Önümüzdeki günlerde Genel Kurulumuzdan bu inceleme sonucu geçecektir. Bir haftaya veya 15 güne kadar sizlerle de bu incelemenin sonuçlarını paylaşmış olacağız." ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu