LGS’de Sınav Kazandıran Taktikler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

LGS’de Sınav Kazandıran Taktikler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her yıl yüz binlerce adayın hayallerindeki liseye yerleşebilmek için ter döktüğü LGS’ye az zaman kala Adana LGS Dershanesi Işın Eğitim Kurumları, sınav kazandıran taktikleri öğrencilerle paylaştı. Bazıları sınav öncesi bazıları ise sınav sırasında uygulanması gereken bu taktiklerle sınava daha hazır hale gelebilirsiniz. İşte LGS’yi kazandıracak taktikler ve sınavda dikkat edilmesi gerekenler…

Bu yıl 2 Haziran 2024 Pazar günü düzenlenecek olan LGS merkezi sınavında başarıya ulaşmak için sınava çalışmış olmak yeterli değil. Sınav esnasında öğrencilerin düştüğü bazı taktik hatalar, pek çok adayın kazanabileceği sınavı kaybetmesine neden olabiliyor.

LGS’de Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elbette sınava bu kadar az zaman kala öğrencilerin düzenli ve bilinçli şekilde konu tekrarı yapması gerekiyor. Pek çok aday sınav sırasında soruları, altını çizerek okur. Bu bir taktik hatadır. Bu hata pek çok adayın kolay sorular üzerinde fazlaca zaman kaybetmesine neden oluyor.

Pek çok eğitim uzmanı, adayların sınava en başarılı oldukları dersle başlamasını öneriyor. Bu hem süre kazandıracak hem de moral kazanmalarını sağlayacak.

En sık yapılan hatalardan biri de bazı soruları hafife almak. Pek çok aday dikkat eksikliği veya sınav anksiyetesinden ötürü normal şartlarda kolayca çözebilecekleri sorularda hatalar yapıyorlar. Özellikle soru kökünü yanlış anlamak pek çok kolay sorunun yanlış cevaplanmasına neden oluyor.

Deneme sınavlarında hataların hangi konu ve soru tipleri üzerinde yoğunlaştığını tespit etmek gerekiyor. Bu sayede son iki haftada hangi konuları tekrar edeceğinize doğru karar verebilirsiniz.

Adayların deneme sınavlarını gürültülü ve dikkat dağıtıcı ortamlarda çözmeyi denemesi ve bu sayede sınav anında her olumsuzluğa karşı konsantrasyonlarını koruma becerisi kazanmaları gerekiyor.

Sınav esnasında çözemediğiniz sorularla uzun süre mücadele etmeyin. Bu kaygınızı tetikler ve zaman kaybetmenize neden olur. Bunun yerine küçük bir not bırakarak o soruyu geçmek ve sonrasında geri dönmek faydanıza olacaktır.

Adana’da LGS başarısının değişmeyen adresi Işın Eğitim Kurumları ile siz de hayallerinize kanat çırpabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu