ALES Ne Zaman? ALES/3 Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

ÖSYM 2022 ALES Sorularını Açıkladı!

ÖSYM merakla beklenen 2022 yılı ALES/3 soru ve cevaplarını yayınladı. 20 Kasım günü gerçekleştirilen ve adayların 150 dakika içerisinde kendilerine yöneltilen soruları yanıtlamaya çalıştığı ALES sınavında her zaman olduğu gibi yine soru ve cevap anahtarı gündem oldu. Saat 13.40 itibariyle sorular ve cevap anahtarı adaylarla paylaşıldı.

2022/3 ALES soruları sınav biter bitmez merakla araştırılmaya ve tartışılmaya başlandı. ÖSYM’nin resmi web adresi sık sık kontrol edilirken öğrenciler sosyal medya ve forumlarda soruları tartışıyordu.

20 Kasım günü gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının temel soru kitapçı ve cevap anahtarının %10’luk kısmı öğrencilerin erişimine açıldı. Kitapçığa ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Sınava katılan adaylar temel soru kitapçığı diziliminde, soruların tümüne ise https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden kimlik numaraları ve ÖSYM şifrelerini kullanarak erişebilirler. 30 Kasım gecesi saat 23.59 itibari ile görüntüleme imkânı kalmayacağını unutmamak gerekir.

Siz de akademik kariyerinizde başarılı adımlarla ilerlemek için ALES’te başarıya giden en kısa yol olan ALES hazırlık kursu Işın Eğitim Kurumları ile tanışmakta geç kalmayın.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu