Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulları Açılıyor

Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulları Açılıyor

Günümüzde insanların en çok sorun yaşadığı alanlardan biri siber güvenlik. Bu sorundan yola çıkan Cumhurbaşkanlığı Dijital Güvenlik Ofisi, siber güvenlik ile ilgili yetişmiş eleman ihtiyacının karşılanması için üniversitelerde bölüm açılması için harekete geçti. YÖK ile yapılan görüşmeler sonrası Ankara, Ege, Gebze Teknik ve İstanbul Teknik üniversitelerinde Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulu açılması kararı alındı.

Siber Güvenlik Meslek Yüksekokullarında, sektörün ihtiyaç duyduğu siber güvenlik uzmanlarının yetiştirilmesi için teorik ve pratik eğitimler verilecek. Teknoparklar içerisinde konumlandırılmasının planlandığı meslek yüksekokullarının ders müfredatında ise ağ güvenliği, güvenlik teknolojileri, sızma testleri ve veri analizi gibi konulara yer verilecek. İngilizce hazırlık sınıfının da yer alacağı proje kapsamında öğrenciler derslerde edindikleri bilgileri laboratuvar ve proje çalışmaları ile de desteklemiş olacak.

Burs ve istihdam desteği sağlanacak proje kapsamında sektörün önde gelen firmaları ile de işbirlikleri yapılarak mezuniyet sonrası öğrencilerin iş bulma imkanları da artırılacak.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu