DGS Başvuru Tarihi Belirlendi

DGS Başvuru Tarihi Belirlendi

Açık öğretim ön lisans ve meslek yüksekokulları ile programlarından mezun olan öğrencilerin lisans programlarına devam etmelerine olanak sunan Dikey Geçiş Sınavı (DGS)’nin yapılacağı tarih belirlendi. Işın Eğitim Kurumları adayların merakla beklediği DGS’ye ilişkin bilgileri derledi…

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan duyuruya göre; 2023-DGS 16 Temmuz 2023 (saat 10.15’te 135 dakika) tarihinde gerçekleştirilecek. DGS sonuçları 11 Ağustos Cuma günü açıklanacak.

DGS Başvuru Tarihi

Binlerce adaya dört yıllık eğitimin kapısını arayan DGS başvuruları 29 Mayıs-5 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacak. Geç başvuru günü 13 Haziran 2023 (Sınav ücreti aynı gün ödenir) olacak. Adaylar, başvurularını 29 Mayıs 2023 tarihinde saat 10.30'dan itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresi ile ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan yapabilecekler.

Depremzedelerden Sınav Ücreti Alınmayacak

DGS başvuru ücreti 270 TL olarak açıklandı. Bu arada ÖSYM Başkanlığı’ndan deprem bölgesinde DGS’ye girecek adaylardan sınav ücreti talep edilmeyeceği bildirildi. 6 Şubat 2023 tarihli depremlerden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Adana, Osmaniye Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Şanlıurfa, Sivas-Gürün il/ilçesinde ikamet etmekte olan adaylardan sınav ücreti alınmayacak. Bu bölgede sınava girecek adayların adres bilgileri Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nden kontrol edilecek. Adaylar ayrıntılı bilgi için https://www.osym.gov.tr/ adresinde DGS Kılavuz bilgilerini inceleyebilir.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu