İşte Adana’daki Liselerin Yüzdelik Dilimleri

İşte Adana’daki Liselerin Yüzdelik Dilimleri

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından 3 Temmuz Pazartesi itibariyle tercih süreci de başlamış oldu. Milyonlarca 8. Sınıf öğrencisi, 19 Temmuz’a kadar tercihlerini yapabilecek. Peki Adana’da okulların yüzdelik dilimleri, taban ve tavan puanları belli mi? Işın Eğitim Kurumları sizler için derledi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu erişime açtı. Öğrenciler Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ve Anadolu İmam Hatip Liseleri için tercihlerini yapmaya başladı. Adana’da liselerin 2023 taban ve tavan puanları belli değil. Ancak 2022 yılı taban ve tavan puanları belli. Adaylar, 2022 yılı verilerine bağlı olarak tercihlerini yapabilecek.

Adana’da Liselerin Taban ve Tavan Puanları

Adana’da öğrenim veren liselerin başarı yüzdeleri, taban ve tavan puanlarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

2022 yılı taban ve tavan puanlarını görüntülemek için tıklayabilirsiniz.

Yüzdelik Dilim Nedir?

Yüzdelik dilim, girdiğiniz sınavdaki başarı sıralamanızın yüzdelik olarak belirtilmesidir. Okulların taban ve tavan puanları her sene değişebilir. Bu nedenle tercih yaparken yüzdelik dilimlerin baz alınması daha doğrudur. Ancak yüzdelik dilimler de okullardaki kontenjan değişiklikleri, yeni okulları açılması veya kapanması, türlerinin değişmesi gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

Işın Eğitim Kurumları’nın blog sayfasını takip ederek LGS ile ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu