YKS ve LGS İle İlgili Flaş Gelişme

YKS ve LGS İle İlgili Flaş Gelişme

Ülkemizin yaşadığı depremin ardından milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren YKS ve LGS sınavlarının akıbeti merak konusuydu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklama, öğrencileri memnun edecek gibi. YKS ve LGS sınavları ne zaman gerçekleşecek, başvurular ne zaman başlayacak, hangi konulardan sorumlu tutulacağız gibi sorularla ilgili merak ettiklerinizi Işın Eğitim Kurumları sizler için yanıtladı.

2023 YKS’de Öğrenciler Hangi Konulardan Sorumlu

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre bu yıl öğrenciler 12. sınıfın ikinci dönem müfredatında yer alan konulardan sorumlu olmayacaklar. Soru havuzu buna göre şekillenecek. Bu sayede yaşanan doğal afetlerden ötürü yaşamları olumsuz etkilenen öğrencilerin dezavantajlarını bir parça olsun gidermek hedefleniyor.

2023 YKS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Ne yazık ki sınav veya başvuru takvimine ilişkin bir bilgi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasında yer almadı. Başvuru takvimine dair bilgilendirmenin ÖSYM tarafından yapılması bekleniyor.

LGS’de Hangi Konular Geçerli?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre LGS’ye girecek olan sekizinci sınıf öğrencileri, sekizinci sınıfın ikinci dönem konularından sorumlu olmayacaklar. Sınav soru havuzu sekizinci sınıfın sadece ilk dönemini kapsayacak şekilde hazırlanacak.

Siz de LGS ve YKS sınavına dair en son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız Işın Eğitim Kurumları web sitesini takip edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu