LGS 2. Tercih (1. Nakil) Sonuçları Açıklandı

LGS 2. Tercih (1. Nakil) Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), LGS 2. tercih (1. nakil) sonuçlarını açıkladı. LGS 1. nakil sonuçlarına, MEB’in “meb.gov.tr” internet adresi üzerinden adayların TC. kimlik numarası ve doğum tarihiyle erişilebiliyor. LGS 2. tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir okula yerleşemeyen ve okul değiştirmek isteyenler için 2. nakil tercih süreci de başlamış oldu.

Birinci Nakil Sonuç Ekranı

LGS 2. Nakil Başvurusu Ne Zaman?

LGS 2. nakil tercih başvuruları 31 Temmuz–4 Ağustos 2023 tarihlerinde yapılacak. Nakil sonuçları ise 7 Ağustos’ta açıklanacak.

8-16 Ağustos 2023 tarihlerinde de boş kalan kontenjanlara, herhangi bir okula yerleşemeyen öğrenciler için yerleştirme başvuruları alınacak.

Okul ve kurumların yatılılık başvuruları 22–25 Ağustos tarihlerinde yapılacak. 31 Ağustos tarihinde de yatılılık yerleştirme sonuçları açıklanacak.

Nakil Başvurusu Nasıl Yapılır?

LGS sonuçlarının açıklanmasından sonra herhangi bir okula yerleşemeyen veya yerleşen ancak okulunu değiştirmek isteyen adaylar, tercih yapabilecek. Tercihler, “https://eokul.meb.gov.tr” adresi üzerinden ya da bir ortaokul müdürlüğünden yapılabilecek. Yapılan tercihlerin ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılması gerekecek. Tercih işlemlerinin, “http://www.meb.gov.tr” ve “https://eokul.meb.gov.tr” adreslerinde yayımlanan tercih listelerine göre yapılması gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu