LGS Tercihi İçin Gözde Liselerin Öğrencilerinden Öneriler

LGS Tercihi İçin Gözde Liselerin Öğrencilerinden Öneriler

28 Haziran’da başlayan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercihleri, 17 Temmuz'a kadar e-Okul üzerinden alınacak. Pek çok adayın hayali olan Türkiye’nin gözde liselerinde okuyan öğrenciler, okullarını anlattı.

İstanbul Kabataş Erkek Lisesi: Okul, Almanca dil diploması ve denklik imkanı sağlıyor. Özellikle Matematik ve fizik derslerinde öne çıkıyor. Okulda öğrencilerin kendi ilgi ve yetenekleri keşfedebilecekleri pek çok etkinlik düzenleniyor. Şehir dışından gelen öğrenciler için öğrenci yurdu ise okula yaklaşık 5 dakikalık mesafede bulunuyor.

Ankara Fen Lisesi: Okulda uygulamalı pek çok imkan bulunurken, ulusal ve uluslararası yarışmalara katılma olanağı da bulunuyor. Liseden birçok farklı tecrübe kazanarak mezun olan öğrenciler, hayata da daha avantajlı başlıyor.

İzmir Atatürk Lisesi: Okulda öğrencilerin ilgi alanlarına göre çalışma yapabileceği ve kendini geliştirebileceği çok sayıda kulüp bulunuyor. Okul, özellikle yabancı dil eğitimi ile öne çıkıyor.

Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL): Sadece meslek lisesi değil, öğrencilerin İngilizce, matematik, yazılım gibi farklı alanlarda eğitim alabildiği bir okul. Özellikle İngilizce ve matematik programında iyi olduğu bilinen okulda, gazetecilik, radyo ve televizyon eğitimi veriliyor.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu