Uzmanlardan YKS Tavsiyeleri, Öğrenciler Ne Yapmalı?

Uzmanlardan YKS Tavsiyeleri, Öğrenciler Ne Yapmalı?

YKS'ye iki haftadan az zaman kaldı. Bu sürede bazı adaylar son tekrarlarına ve test çözmeye zaman ayırırken, bazıları da sosyal faaliyetlerle kafa dağıtmaya çalışıyor. Peki, doğru yöntem hangisi, ders çalışmak ne zaman bırakılmalı? Işın Eğitim Kurumları uzmanlarından YKS adaylarına öneriler…

Üniversiteler Hakkında Araştırma Yapılmalı

Uzmanlara göre; YKS adayları, hayallerindeki bölümleri araştırmalı, bu bölümlerin hangi üniversitelerde bulunduğuna dair bilgi edinmelidir.

İstediği bölüme karar veren öğrenci, bu bölümü devlet üniversitesinde mi, vakıf üniversitesinde mi okuyabileceği hakkında araştırma yapmalıdır. Üniversiteleri araştırırken akademik kadrosu, bölümdeki başarısı, vakıfsa ücreti, bursluluk imkanları, üniversitenin bulunduğu şehrin kendisi açısından yaşanabilir olması gibi faktörlere dikkat edilmelidir. Böylece aday, tercih sürecine de hazırlıklı olacaktır.

Dinlenmeye Vakit Ayrılabilir

YKS’ye kısa süre kala yoğun çalışma temposu yerine dinlenmeye vakit ayrılabilir. Konu çalışmak yerine o konunun sadece bilinmeyen bölümleri hızlıca gözden geçirilmelidir. Havaların ısınmaya başlamasıyla açık havada zaman geçirilmeli, motivasyonu düşürecek iletişimden uzak durulmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş
Talep Formu